INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE NA WYMIAR - ŁÓDŹ

Personalizowane wkładki do butów

Personalizowane wkładki do butów wykonywane są z wysoce wyspecjalizowanych materiałów, które zapewniają bardzo dużą wytrzymałość. Wyrobienie wkładek poprzedzone jest analizą komputerową stóp. W trosce o zdrowie naszych pacjentów wykorzystujemy najnowszy sprzęt w tej dziedzinie. Wkładki ortopedyczne pomagają w różnych zaburzeniach m.in:

  • Płaskostopie poprzeczne i podłużne
  • Złamania kości śródstopia i kości stępu
  • Haluksy (paluch koślawy)
  • Nawracające skręcenia górnego stawu skokowego
  • Bóle i obrzęki mięśni piszczelowych i mięśni łydki
  • Ból stawu kolanowego
  • Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, piersiowym i szyjnym
  • Wady postawy

 

Jak dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne?

Genetyczne uwarunkowania, urazy, operacje czy nawet nawyk chodzenia jaki nabyliśmy ucząc się stawiać pierwsze kroki sprawia, że bardzo rzadko widuje się osoby z prawie identycznymi stopami. Większość stóp rożni się od siebie. Dlatego tak ważne jest, aby dobierać indywidualne wkładki ortopedyczne, które ustawiają w prawidłowej pozycji układ ruchu. W oparciu o najnowszą wiedzę, wkładki ortopedyczne dla dzieci stosujemy zazwyczaj dopiero od 6 r.ż. Wcześniej zalecamy konsultację z ortopedą jeśli dziecko ma mniej lat. Jeśli jednak się wahasz, nasi specjaliści ocenią na miejscu czy są one potrzebne dla Twojego dziecka. Chodzi o to, że wkładki to coś sztucznego dla stopy pacjenta i trzeba wiedzieć kiedy je stosować. Zastosowane nieprawidłowo wkładki mogą sprawić, że stopa nie wykształci się prawidłowo. Może to doprowadzić do deformacji kończyny. Odradzamy zakupy wkładek z niepewnych źródeł. Wkładki powinny pochodzić od podmiotów leczniczych. Bardzo istotne są dobrane buty dla dzieci! Jest to najczęstszy problem związany z wkładkami! Można mieć najlepszą wkładkę na świecie, a mimo to nie będzie działać bez stabilnej podeszwy. Jeśli obuwie jest za miękkie to wkładka przemieszcza się tracąc swoje funkcje. Korekcja nie działa i często szkodzi pacjentowi.

ZWRACAJCIE UWAGĘ NA BUTY! TO DOTYCZY RÓWNIEŻ DOROSŁYCH!

W tych butach były wykonane wkładki od Pana Ortopedy. Pacjent twierdził, że nie działają i chciał wykonać u nas nowe ,,lepsze’’. Skorygowaliśmy mu buty i uzyskaliśmy ulgę w dolegliwościach. Pacjent musiał tylko kupić nowe buty

Wkładki na płaskostopie

Płaskostopie to częsta dysfunkcja stopy i może doprowadzać do deformacji kończyny dolnej, a w konsekwencji ból przeciążeniowy. Wyróżniamy płaskostopie podłużne i poprzeczne. Osoby z płaskostopiem poprzecznym mają zwiększony 2,5 x nacisk na rozcięgno podeszwowe niż osoby ze zdrową stopą. Osoby z płaskostopiem podłużnym zwiększają ryzyko kontuzji kolana nawet 6 krotnie. Podane przykłady to tylko niektóre problemy wiążące się z tą dysfunkcją. Receptą na tą dolegliwość stają się indywidualne wkładki oraz kinezyterapia. Niestety nie da się korygować płaskostopia, gdy ma się zakończony wzrost więzadłowo – kostny. Ale bierne podparcie w połączeniu z treningiem może zapobiegać deformacjom i poprawić komfort chodzenia oraz ustawić kończyny dolne w osi. Poniżej 14 r.ż. można leczyć skutecznie płaskostopia przy pomocy powyższych metod.

Wkładki na ostrogę piętową

Nasze ulubione wkładki. Odciążają miejsce bólowe i pozwalają skutecznie zregenerować stan zapalny w pięcie. Korekcja powoduje całkowitą lub w dużej mierze zredukowanie bólu tyłostopia już w momencie założenia wkładki! W skrócie, można chodzić we wkładkach bez bólu i pięta regeneruje się przy tym. Problem z ostrogą piętową polega na tym, że chodzimy codziennie średnio 6-8 tysięcy razy więc 6-8 tysięcy razy podrażniamy stan zapalny. Zatem jak ma się zregenerować pięta w takich warunkach? Dlatego przychodzi z pomocą indywidualna wkładka, która powoduje odciążenie pięty nawet w 95%! Organizm przy takiej pomocy zaleczy się sam. Oczywiście można przyspieszyć proces np. Przy pomocy np. fizykoterapii.

Wkładki na wrażliwą piętę

Czasami ból pięty może być spowodowany innymi schorzeniami niż osławiona ostroga piętowa. Bardzo często się zdarza, że mamy tą deformację i nie powoduje to bólu. Tkliwość okolicy guza piętowego może być spowodowane nadmiernym uszkodzeniem tkanki tłuszczowej znajdującej się pod kością piętową. W bardzo prosty sposób można przy pomocy wkładek korygować to miejsce, a organizm sam poradzi sobie z regeneracją. Ulgę można poczuć już po pierwszym założeniu elementów korygujących.

Problemy w tym rejonie mogą być spowodowane również koślawością pięty. Wpływa to na nierównomierne obciążanie miejsc między innymi w ścięgnie Achillesa czy mięśniu piszczelowym tylnym. Stosuje się specjalną korekcję wyrównującą nienaturalną krzywiznę i tym samym problemy w obrębie śród i tyłostopia.

 

Wkładki odciążające przedstopie

Ból w przedstopiu to najczęstszy problem z jakim pojawiają się u nas pacjenci. Dotyczy to modzeli, płaskostopia poprzecznego, podrażnienie nerwów w obrębie kości śródstopia czy wysięki. Duży wpływ na powstawanie uszkodzeń w tych rejonach mają twarde buty. Wszystkie eleganckie buty na cienkiej podeszwie, buty BHP z twardym noskiem. Chodzenie w twardych butach po twardej powierzchni skutkuje powstawaniem problemów w stopie. Początkowo niegroźne, przeradzają się w bolące miejsca. Jeśli pacjent używa takich butów koniecznie powinien zbadać czy nie pojawiają się irytujące modzele. To pierwsze symptomy deformacji stóp.

Wskazania do stosowania indywidualnych wkładek ortopedycznych

Wstępną diagnozę można wykonać samemu w domu. Zapraszamy Cię do przestudiowania tych podpunktów:

1. Zerknij pod stopy i oceń czy nie ma przebarwień, odcisków, zgrubień, pękającej skóry.

2. Wyjmij swoje wkładki z butów najczęściej używanych. Sprawdź czy stopa jest równomiernie odbita na wkładce. Czy nie robisz przetarć, dziur punktowych na wkładce.

3. Zerknij na swoje używane często buty i popatrz czy nie są przekrzywione do wewnątrz lub na zewnątrz.

4. Stopy są ściśle powiązane z kolanami i nimi sterują, dlatego zastanów się czy nie miewasz bóli kolan. Stopy są wytrzymalszą strukturą niż kolana, a daje o sobie znać zawsze najsłabsze ogniwo w naszym organizmie.

5. Jeśli miałeś operację na biodro, kolano lub stopę to sprawdź koniecznie czy nie masz różnicy kończyn dolnych! Praktycznie każda osoba po endoprotezach ma ten problem. Specjalista operujący nie jest w stanie stwierdzić jak głęboko wsunie się w kość wymieniony staw. (ruch protezy w kości odbywa się to po prostu w momencie rozpoczęcia chodzenia pacjenta, a nie podczas samej operacji) Powstają różnice nawet do 5 cm. Przy 0,5cm różnicy w nogach, rozłożenie ciężaru ciała wynosi około 60% całej masy ciała na krótszą kończynę! Ustawienie prawidłowo kończyn dolnych sprawia, że ból w odcinku lędźwiowym całkowicie znika lub znacząco obniża się

 

Jak długo trzeba nosić wkładki ortopedyczne?

Jest za dużo zmiennych, aby to opisać krótko, więc zapraszam Cię do najczęstszych przypadków:

⦁ Przy wyrównywaniu kończyny dolnej u dorosłej osoby, jest to terapia do końca życia. Po prostu noga już nie urośnie. Zmienia się to gdy ten sam pacjent decyduje się np. na endoprotezę stawu biodrowego po wykonaniu wkładek. Kończy ulegają zmianie długości. Gdy zagoją się rany operacyjne trzeba skorygować wkładkę do aktualnych długości kończyn dolnych.

⦁ Przy płaskostopiu u dzieci do 14 r.ż. walczymy do uzyskania prawidłowej prostej stopy wkładkami oraz ćwiczeniami. Czasem to trwa 4 miesiące, a czasem kilka lat. Zależy od zaawansowania no wady płaskostopia, ewentualnych skrzywień kręgosłupa, zakresów w stawach, hipermobilości itd.

Wkładki ortopedyczne na wymiar: Łódź – komfort i zdrowie z REHAB PLUS

Co sprawia, że nasze wkładki ortopedyczne są tak unikalne? Proces ich dobierania i projektowania na wymiar opiera się na holistycznym podejściu do ciała. W REHAB PLUS w Łodzi prowadzimy profesjonalne konsultacje ortopedyczne i dzięki najnowszym metodom, innowacyjnym technikom i specjalnym badaniom (wykonujemy między inny komputerowe badania kończyn dolnych, analizy obciążeniowe stóp i stawów kolanowych czy korekcyjną gimnastykę) pomagamy dopasować odpowiedni rodzaj wkładek, na przykład na płaskostopie, na ostrogę piętową, na wrażliwą piętę, do wad genetycznych i stopy cukrzycowej czy odciążające przedstopie. W ten sposób skutecznie można leczyć wady postawy, bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, bóle stawu kolanowego lub mięśni łydki, obrzęki, paluchy koślawe, złamania kości śródstopia oraz wszelkie inne dolegliwości stóp.

Dlaczego warto stosować wkładki ortopedyczne?

Zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych na wymiar to gwarancja wielu korzyści. Po pierwsze, poczujesz niezrównany komfort i wsparcie dla swoich stóp, dzięki czemu zapomnisz o dokuczliwym bólu czy dyskomforcie. Wkładki pomogą wyrównać nierówności w stawach i poprawią stabilność, co może wpłynąć pozytywnie na Twoją postawę. Poprawiona biomechanika stóp i ich właściwe ułożenie mogą również zmniejszyć ryzyko kontuzji i przeciążenia.

Wybierz specjalistyczne wkładki ortopedyczne na wymiar

Odkryj nowe możliwości dzięki indywidualnym wkładkom ortopedycznym na wymiar – to inwestycja w Twoje zdrowie, która przyniesie długotrwałe korzyści. Zapraszamy do naszej przychodni REHAB PLUS w Łodzi (poniedziałek – piątek: 8 – 20 oraz sobota: 8 – 14), gdzie doświadczeni specjaliści pomogą Ci odzyskać pełen komfort i radość z codziennego ruchu.