ORTOPODOLOGIA ŁÓDŹ

Gabinet ortopodologii w Łodzi

Ortopodologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem i prewencją chorób i urazów kości, stawów, mięśni i tkanek łącznych. Obejmuje również diagnozowanie i leczenie zaburzeń i schorzeń związanych z narządem ruchu, takich jak artretyzm, przeciążenia mięśni i stawów, urazy sportowe, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz wielu innych. Ortopodologia to połączenie podologii i fizjoterapii kończyn dolnych.

Jakie wady i schorzenia diagnozuje i leczy ortopodolog?

Ortopodolog to specjalista zajmujący się chorobami kończyn dolnych. Jakimi dokładnie? Do najczęściej rozpoznawanych zaburzeń u pacjentów należą płaskostopie, ostroga piętowa, deformacje palców, haluksy, metatarsalgia, czyli ból w śródstopiu.

Kiedy powinniśmy zgłosić się do ortopodologa?

Na wizytę u lekarza powinniśmy zdecydować się nie tylko w przypadku podejrzenia schorzeń stóp. Podstawą do umówienia wizyty jest również ból kręgosłupa lub kolan. Profesjonalna konsultacja medyczna pozwala zdiagnozować jakie dolegliwości doskwierają pacjentowi, poznać ich przyczyny oraz zaproponować odpowiednie leczenie lub inne rozwiązanie takie, jak dobór wkładek do butów i samego obuwia lub w przypadku konieczności – ortezy. Dzięki temu poprawi się twój komfort chodzenia, znikną dolegliwości bólowe oraz zadbasz o swoje stawy.

Sprawdź również zdrowie swojego dziecka – lekarz sprawdzi rozwój jego nóg, co pozwoli leczyć ewentualne choroby lub zapobiegać ich powstawaniu i zadbać o jego prawidłowy rozwój.

W czym się specjalizujemy?

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, a nasz personel składa się z najlepszych specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i duże doświadczenie w zakresie podologii. Oferowane przez nas usługi i przeprowadzane badania to:

  • Komputerowe badanie stóp
  • Analiza chodu
  • Analiza obciążeń kolan
  • Analiza postawy ciała
  • Wkładki ortopedyczne

Odczuwasz dyskomfort? Zacznij działać!

Jeżeli odczuwasz dyskomfort w trakcie chodzenia, lub chcesz sprawdzić zdrowie swojego dziecka umów się na wizyt, korzystając z naszego nowego systemu rezerwacji.