Ortopedia Łódź

Kiedy jest konieczna wizyta u ortopedy?

Konsultacja ortopedyczna konieczna jest nie tylko po urazach kości i stawów lub ich chorób takich, jak osteoporoza czy reumatyzm. Polecamy zgłosić się do ortopedy również wtedy, gdy występują problemy z poruszaniem się lub pojawi się ból kręgosłupa lub problem ze stawami, na przykład ze stawem skokowym.

Co robi lekarz ortopeda?

Ortopeda zajmuje się chorobami układu ruchu, czyli schorzeniami związanymi z ze stawami, kośćmi i ścięgnami takie, jak zwichnięcia, skręcenia, zwyrodnienia oraz inne nabyte i wrodzone problemy związane z ruchomością stawów.

Jak przebiega wizyta?

Wizyta u ortopedy może przebiegać na różne sposoby w zależności od sytuacji. W przypadku nierozpoznanych jeszcze schorzeń ortopeda przeprowadza wywiad, badania fizykalne oraz przeprowadzić lub zlecić odpowiednie badania obrazowe takie, jak rezonans, RTG lub USG narządu ruchu. Jeżeli pacjent rehabilituje się po urazie ortopeda może sprawdzić jak przebiega rekonwalescencja. Może on też polecić konsultację z innym specjalistą, na przykład chirurgiem ortopedą. Chirurgia ortopedyczna pozwala na przeprowadzenie zabiegów rekonstrukcji uszkodzonych narządów ruchu (np. artroskopię) lub zastosowanie endoprotezy np. stawu biodrowego lub kolanowego (alloplastyka) lub protezy zewnętrznej, które mogą odbywać się w innych placówkach.

 

Szukasz dobrego ortopedy w Łodzi?

W naszym gabinecie ortopedycznym skorzystasz z pomocy najlepszych specjalistów – postawią oni trafną diagnozę i zaproponują najlepszą terapię. W REHAB PLUS – fizjoterapia i ortopedia w Łodzi oferujemy swoim pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług ortopedycznych zgodnych z najnowszą wiedzą z zakresu ortopedii i traumatologii. Wszystko w estetycznym otoczeniu i miłej dla pacjenta atmosferze. W placówce  REHABPLUS fizjoterapia i ortopedia propagujemy i stosujemy najlepsze metody leczenia, a na szkoleniach zdobywamy nową wiedzę medyczną. Zajmujemy się również doborem indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego.

Diagnozujemy i leczymy następujące dolegliwości:

  • urazy sportowe,
  • wady postawy i stóp,
  • bóle pleców i barków,
  • bóle bioder i kolan.

Wykonujemy również :

  • iniekcje dostawową,
  • iniekcje dowięzadłową,
  • iniekcje z kwasu hialuronowego,
  • blokady stawów,
  • iniekcje z osoczem bogatopłytkowym.

Konsultacja ortopedyczna w Łodzi

Szukasz konsultacji ortopedycznej w Łodzi? Chcesz uzyskać trafną diagnozę i najlepszą dla siebie terapię? Umów się na wizytę w placówce  REHABPLUS fizjoterapia i ortopedia.